Tansiyon ölçen saat Huawei Watch D kutu açılışı ve ön inceleme!

Huawei, giyilebilir teknoloji pazarında gücünü korumayı başardı. Tansiyon ölçen saat Huawei Watch D inceleme sizlerle.

cs

Son yıllarda büyük bir ivme ile büyüyen giyilebilir teknoloji pazarı, birçok üreticinin yatırımı ile oldukça kızışmış durumda. Samsung, Apple, Fitbit, Xiaomi ve diğer teknoloji üreticilerinin birçoğu tarafından sürekli yeni modellere konu olan pazar da Huawei’in de katkısı büyük. Çinli şirket telefon pazarında düşüşe geçmiş olsa da giyilebilir teknoloji pazarında gücünü korumayı başardı. Tansiyon ölçen saat Huawei Watch D ön inceleme sizlerle.

Huawei Watch D teknik özellikleri

Sporcuların gözdesi haline gelen akıllı saat ve bilekliklere bir yenisini daha ekleyen Huawei, Watch D modeliyle pazardaki elini daha da güçlendirmek istiyor. Yeni akıllı saatinde daha önceki saatlerde yer almayan bir özelliği kullanıcılara sunan şirket, dayanıklılık sertifikalarıyla Watch D’nin zor koşullarda çalışabildiğine dikkat çekiyor. 

Watch D modeli, 1.64 inç büyüklüğünde 456×280 piksel çözünürlükte 326ppi dikdörtgen bir ekrana sahip. Kadran tarafında “Sağlık” ve “Ana Sayfa” tuşlarının yer aldığı akıllı saatte 70’den fazla spor modu yer alıyor. Havacılık sınıfı aliminyum çerçevesi, IP68 sertifikası ile su ve toza karşı dirençli yapısı ve bugüne kadar ki akıllı saatlerde bulunmayan Kan Basıncı Ölçümü (tansiyon) sensörüyle iddialı olan Watch D’nin kandaki oksijeni hesaplama gibi olağan özellikleri de bulunuyor. Şirket, bu akıllı saatin ağırlığının kan basıncı ölçüm monitörlerinin altıda biri kadar olduğunu da lansmanda açıkladı. Ayrıca pil tarafında da başarılı gözüken Huawei Watch D, tam şarj ile günde 5 kez EKG (kalp atış hızı), 6 kez de BP (tansiyon) ölçümü yaptığı taktirde bir haftalık kullanım ömrü sunuyor.


1   Ekran: 1.64 inç, AMOLED, 456×280 piksel, 326 ppi
2   2.5D kavisli tasarım
3   Pil süresi: Tipik kullanımda 7 gün
4   Suya dayanıklılık: IP68 Sertifikalı
5   Diğer: 70’den fazla egzersiz modu, Kalp atış hızı, Uyku takibi, Koşu modları, Tansiyon ölçüm sensörü